XVI Szkolne Biegi Uliczne

2 października 2016 roku na stadionie Miejskim i ulicach Witkowa odbyły się XVI Szkolne Biegi Uliczne. Głównym celem imprezy była popularyzacja biegów, jako najprostszej formy uprawiania sportu w myśl hasła: „WYNIK TO JEDNO, A UDZIAŁ TO DRUGIE". Założeniem imprezy była realizacja głównych celów Kampanii Profilaktycznej, czyli przeciwdziałanie bierności, bezradności i nudzie oraz zmniejszenie dostępności alkoholu dla dzieci i młodzieży w myśl hasła: „UŻYWKOM MÓWIMY NIE - BIEGOM TAK!". W XVI edycji biegów rywalizowano w kategorii: przedszkola, szkoły podstawowe oraz gimnazja. Łącznie w 22 rozegranych biegach wystartowało 468 zawodników. W tym gronie znalazło się kilkudziesięciu naszych gimnazjalistów.

Zawodnicy, którzy zajęli sześć pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, a dodatkowo trzech najlepszych - pamiątkowe koszulki. Wśród zawodników, którzy ukończyli bieg rozlosowano nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. W kategorii szkół gimnazjalnych ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Witkowie rower wylosował Adrian Pankowski, uczeń naszej szkoły.

Oto wyniki uzyskane przez gimnazjalistów:

• rocznik 2003 ch. 1. Patryk Włodarczyk 2. Nikodem Blaszyński 3.Mateusz Szcześniak
  • rocznik 2003 dz. 1. Ola Wendland 2. Olga Radacz 3. Klaudia Kerber
  • rocznik 2002 ch. 1. Kacper Rewers 2. Sebastian Roszkowiak 3. Dawid Koziński
  • rocznik 2002 dz. 1. Weronika Cieślicka 2. Kinga Chmiel 3. Joanna Woźniak
  • rocznik 2001 ch. 1. Jakub Danisewicz 2. Krzysztof Spychała 3. Wojciech Monarcha
  • rocznik 2001 dz. 1. Julia Kossakowska 2.Weronika Szcześniak 3. Katarzyna Bielak

Biegiem kończącym witkowskie zawody sportowe był bieg uczniów klasy 2a wraz z wychowawcą panem Pawłem Piniarskim. Uczestniczyły w nim Weronika i Wiktoria Kaźmierczak oraz Weronika Niedbała. Bieg odbył się w ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów kl.2a pod hasłem "IGRZYSKA DLA KAŻDEGO".

Zapraszamy do galerii XVI Szkolne Biegi Uliczne