Coca Cola Cup dla dziewcząt i chłopców

W tym roku nasze gimnazjum zorganizowało I rundę turnieju piłki nożnej Coca Cola Cup dla dziewcząt i chłopców. W środę 30 marca br. rozegrano turniej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Pawlak (kapitan), Mateusz Czapliński (bramkarz), Kamil Stachowiak, Szymon Jedwabny, Michał Grześkowiak, Patryk Budzyński, Kacper Pluciński, Mikołaj Wojtyra, Patryk Sołtysiak i Miłosz Rewers.

Do Witkowa zawitały drużyny z Mielżyna, Wrześni (Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 3), Kołaczkowa (Powiat Września) i Trzemżala. Imprezę otworzył dyrektor naszej szkoły, Marian Łukowski. W finale spotkały się drużyny Gimnazjum Nr 1 Września i Kołaczkowo. Po rzutach karnych wygrała ekipa z Wrześni.

Obie drużyny awansowały do kolejnej rundy. Witkowscy gimnazjaliści zremisowali w grupie z późniejszymi triumfatorami, ekipą Gimnazjum Nr 1 z Wrześni 1:1, ale później ulegli Gimnazjum Nr 2 z Wrześni 3:1, tracąc gola w ostatniej minucie gry. Bramka ta odebrała nam szanse awansu do półfinału. Drugiej drużynie z naszej gminy, Mielżynowi, także się nie powiodło.

Następnego dnia, po zawodach chłopców, przyszedł czas na zmagania dziewcząt. W turnieju wzięło udział siedem drużyn, w tym witkowskie gimnazjalistki. Nasze reprezentantki w składzie: Weronika Janowicz (kapitan), Aleksandra Wiśniewska (bramkarz), Karolina Burda, Agata Tyborowska, Dominika Szalata, Zuzanna Sowa, Weronika Winsztal, Martyna Stefaniak, Aleksandra Zawistowska i Weronika Szczygielska zremisowały 0:0 z Trzemesznem. Wygrały walkowerem 3:0 z Gimnazjum Nr 2 Gniezno. Przegrały 0:1 z Mieleszynem, tracąc gola decydującego o odpadnięciu z dalszej rywalizacji, w ostatniej minucie gry.

W finale wystąpiły najlepsze drużyny zawodów. Gimnazjum Nr 1 Gniezno zremisowało z Gimnazjum Łubowo 1:1. W rzutach karnych lepsze były gnieźnianki. Obie ekipy awansowały do II rundy. Witkowianki zajęły podobnie jak chłopcy, piąte miejsce.

Składamy serdeczne podziękowania UGiM w Witkowie za sfinansowanie opieki medycznej zawodów oraz arbitrom Marianowi Szczepaniakowi i Janowi Szturomskiemu za darmową pomoc sędziowską.

Zapraszamy do galeriiCoca Cola Cup dla dziewcząt i chłopców