Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50


Konkursy i wyróżnienia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019r. odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła uczestniczyła w tym wydarzeniu po raz pierwszy. Głównym celem akcji jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Nasi uczniowie, od klasy trzeciej do ósmej, przez cały tydzień ćwiczyli na lekcjach matematyki oraz w domu, wciągając w zabawę dorosłych. W piątek, pod hasłem: „Młodzi sprawdzają, czy dorośli tabliczkę mnożenia znają” ruszyli do akcji. Najpierw, na lekcji matematyki, rozwiązywali łamigłówki matematyczne a następnie przystąpili do pisemnej części konkursu. 116 uczniów udzieliło 5 poprawnych odpowiedzi w ustalonym limicie czasowym adekwatnym do wieku ucznia. 

 

Wszyscy otrzymali w nagrodę naklejkę „Ekspert Tabliczki Mnożenia”, co umożliwiło im przystąpienie do części ustnej konkursu. Druga część odbyła się podczas długich przerw międzylekcyjnych. Ta część sprawiła uczniom więcej problemów, a zwłaszcza limit czasowy.

Mimo to, 41 uczniów pomyślnie zakończyło ten etap i uzyskało imienny CERTYFIKAT i tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Patrole egzaminacyjne składające się z uczniów klas szóstych wyruszyły by egzaminować pana dyrektora, nauczycieli i pracowników szkoły. Emocji było wiele, zdrowa rywalizacja udzieliła się wszystkim. Cieszy nas fakt, że wszyscy podeszli do tego z uśmiechem i wykazali się dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Święto Tabliczki Mnożenia na pewno zagości na stałe w kalendarzu naszej szkoły. Do zobaczenia za rok! 

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali asystenci: Amelia Nowicka, Zofia Nowicka, Antoni Bruch, Adrian Kostyszyn, Antoni Tomczak, Adam Wasielewski, Kacper Wojciechowski. Wszystkim serdecznie dziękujemy.(AB)

Koordynatorzy Lokalni: Urszula Błach, Anna Boruta i Monika Licheniak.

Zapraszamy do galerii Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć